Шәкәрім университетінің баспасөз қызметі19 қараша 2021

МЕДИА АЙДАР: РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ҒЫЛЫМИ-ПРАКТИКАЛЫҚ КОНФЕРЕНЦИЯ

«XXI ҒАСЫРДАҒЫ ҚАЗІРГІ ЗАМАНҒЫ ВЕТЕРИНАРИЯ ҒЫЛЫМЫНЫҢ ЖЕТІСТІКТЕРІ: ИННОВАЦИЯЛАР, ТӘЖІРИБЕ, ПРОБЛЕМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ»

Бүгін Семей қаласының Шәкәрім атындағы университетінде ветеринария ғылымдарының кандидаты, доцент Омарбеков Есенгелді Омарбекұлының 75 жылдығына арналған «XXI ғасырдағы қазіргі заманғы ветеринария ғылымының жетістіктері: инновациялар, тәжірибе, проблемалар және оларды шешу жолдары» республикалық ғылыми-практикалық конференциясы өтті.

Конференцияның мақсаты: Ветеринария саласындағы ғылыми білім мен инновациялық жетістіктерді шоғырландыру.

Конференцияны ашу үшін алғы сөз университеттің басқарма мүшесі әлеуметтік және тәрбие жұмысы жөніндегі проректор Берікхан Иісбекұлы іс-шараның маңызын айта келе, Нұр-Сұлтан, Алматы және Өскемен қалаларынан келген қонақтарға алғыс білдірді.
Ветеринария ғылымдарының докторы, профессор Тоқаев Зейнолла Калымбекұлы бастаған бір топ ғалымдар мен Шығыс Қазақстан облыстың ветеринария басқармасы басшысының орынбасары Е.С.Батхолдин, «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің басшысы С.Х.Садвакасов, Бесқарағай ауданының әкімі Ж.Б. Байсабыров, Үржар ауданының әкімі Н.Т.Тоқсейітов, Семей қалалық аумақтық инспекциясының басшысы Ж.Б. Ракишев, Республикалық эпизоотиялық отрядқа қарсы отряд басшысы Б.О.Рымбаев, «Республикалық ветеринариялық зертхана» Семей өңірлік филиалының директоры А.Қ Балуанов, Семей-Вет коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын басшысы Е.Н. Алимбаев және шәкірттері құттықтау сөз айтып, Есенгелді Омарбекұлының ғылымға енгізген еңбектері мен бастан өткізген қызықты оқиғаларын бөлісті.

Конференция Пленарлық мәжілісі және секциялардың жұмыстарымен жалғасты.
Іс-шара қазіргі әлемдік ахуалға байланысты сақтану шарасымен, аралас форматта өтті және өзге қатысушылар ZOOM платформасында онлайн түрде қатысты. Конференция жоғары деңгейде өтті.

Сегодня в Университете имени Шакарима г. Семей состоялась Республиканская научно-практическая конференция «Достижения современной ветеринарной науки XXI века: инновации, опыт, проблемы и пути их решения», посвященная 75-летию кандидата ветеринарных наук, доцента Омарбекова Есенгельды Омарбековича.

Цель конференции: Консолидация научных знаний и инновационных достижений в области ветеринарии.

Вступительным словом для открытия конференции выступил член правления университета проректор по социальной и воспитательной работе Ісбек Берікхан, который поблагодарил гостей из Нур-Султана, Алматы и Усть-Каменогорска.
Во главе с доктором ветеринарных наук, профессором Токаевым Зейноллой Калымбековичем выступили заместитель руководителя управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области Е.С. Батхолдин, руководитель Государственного учреждения «Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» С. Х. Садвакасов, аким Бескарагайского района Ж. Б. Байсабыров, аким Урджарского района Н.Т. Токсеитов, руководитель «Семейской городской территориальной инспекции» Ж.Б. Ракишев, руководитель «Республиканского противоэпизоотического отряда» Б.О. Рымбаев, директор Семейского регионального филиала «Республиканская ветеринарная лаборатория» А. К. Балуанов, руководитель коммунального государственного предприятия «Семей-Вет» предприятия Е. Н. Алимбаев и его ученики, рассказли о трудах, внесенных в науку Есенгельды Омарбековичем и поделились интересными историями. Конференция продолжилась работой пленарного заседания и секций.
Мероприятие прошло в смешанном формате с мерой предосторожности в связи с текущей мировой ситуацией, а также другие участники приняли участие онлайн на платформе ZOOM. Конференция прошла на высоком уровне.