Шәкәрім университетінің баспасөз қызметі26 қазан 2024шәкәрім университеті

SHAKARIM UNIVERSITY ҒАЛЫМЫ СЕРІКБАЙ МАУСЫМБАЕВ «ҚҰРМЕТ» ОРДЕНІМЕН МАРАПАТТАЛДЫ

Shakarim University-дің физика-математика кафедрасының профессоры Серікбай Сәлімбекұлы Маусымбаев Қазақстанның жоғары мемлекеттік наградаларының бірі – «Құрмет» орденімен марапатталды. Марапаттау рәсімі Республика күні қарсаңында Астанада өтті, онда Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбек ғалымдар мен ұстаздарды марапаттап, олардың еліміздің ғылыми әлеуетін нығайтуға қосқан үлестерінің маңыздылығына тоқталды.

Ғалым, педагогика ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасы атом саласының еңбек сіңірген қайраткері, ҚазҰАЭА академигі, профессор Серікбай Маусымбаевтың марапатталуы оның ғылым мен білімнің дамуына қосқан зор үлесін дәлелдейді. Ғалым саналы ғұмырын теориялық және ядролық физика саласындағы оқыту мен зерттеуге арнады.

Оның кәсіби жолы 1970 жылы университетте басталып, ассистенттен профессорға дейін көтеріліп, проректор қызметін атқарды. Ғылыми жетістіктеріне 250-ден астам еңбегі, монографиялары, оқулықтары кіреді.

Профессор Серікбай Маусымбаев ұстаздық пен ғылым адалдықтың символы, шәкірттері мен әріптестеріне үлгі болып қала береді. «Құрмет» орденімен марапатталуы оның сіңірген еңбегінің бағаланғанын білдіреді, сонымен қатар ұлттық ғылымды дамытуға және Қазақстанның зияткерлік әлеуетін нығайтуға аянбай қызмет еткен мамандар ісінің маңыздылығын еске салады.

Шәкәрім университетінің профессорлық-оқытушылар мен студенттері құрметті ғалымды лайықты марапатымен құттықтайды! Серікбай Сәлімбекұлы, еңбегіңіз жас ұрпақты жігерлендіріп, университеттің, облыстың, еліміздің ғылыми әлеуетін нығайта берсін!