11 қазан 2023

Жануарларды қорғау жөніндегі халықаралық науқанға қатысу

«Агротехнопарк» ғылыми орталығының мал дәрігері Крамаренко С.А., 1 курс магистранты МВМ-301 Хасанов Ерасыл және ВМ-021 тобының 4 курс студенті Муфмин Нұрбек Павлодар қалаларында үй жануарларын тегін зарарсыздандыру және кастрациялау бойынша халықаралық акцияға қатысты, Қызылорда, Ташкент. Шараға Ресей мен Германияның ветеринарлары да қатысты. Бұл акция актриса және қоғам қайраткері Брижит Бордо және Tiershuts Entwicklungshilfe қоры (Германия) құрған жануарларды қорғау қорының қолдауымен, сондай-ақ Павлодар және Қызылорда облыстарының ветеринария басқармасының белсенді жәрдемімен жүзеге асты.

Шеберлік сабағында Ресей мен Германиядан келген мамандар зарарсыздандыру, кастрация, көз алмасын алу, реанимация, үй жануарларын жансыздандыру және басқа да хирургиялық операциялар түрлерін көрсетті.

«Агротехнопарк» ғылыми орталығының мал дәрігері Крамаренко С.А. И.Абдукәрімов атындағы Қызылорда аграрлық-техникалық жоғары колледжінің оқытушылары мен студенттеріне шеберлік сыныбын өткізіп, ветеринариялық хирургия саласындағы тәжірибесімен және білімімен бөлісті.