Шәкәрім университетінің баспасөз қызметі13 сәуір 2023ғылым апталығы, алаң, молодые ученые

ҒЫЛЫМ АПТАЛЫҒЫ: ДИАЛОГ АЛАҢЫ

Бүгін Шәкәрім Құдайбердіұлының 165 жылдық мерейтойына орай Ғылым апталығы аясында республикалық Жас ғалымдар кеңесінің диалогтық алаңы өткізілді. Алаңға серіктес кәсіпорындар мен қала мектептері, жас ғалымдар мен ізденуші студенттер қатысты.
Диалогтық алаңда ғылыми зерттеулердің нәтижелерін өндірістік процеске енгізу мәселелері қарастырылды. Жас ғалымдардың пікірінше, қазіргі заманғы ғылым мен техника үшін маңызды проблема олардың нәтижелерін нарықтық өнімдер түрінде жұмыс істеп тұрған экономикалық құрылымдарға енгізу. Бұл инновациялық ғылымды қажет ететін технологияларды қолдаудың жаңа формаларын дамытумен байланысты.
Тараптар зерттеудің жаңа нәтижелерін енгізу компанияның қолында жоқ арнайы білімді немесе сараптамалық білімді қажет етуі мүмкін екендігін алғы тартуда.Тұтастай алғанда, ғылыми зерттеулердің нәтижелерін өндіріс процесіне енгізу күрделі процесс болуы мүмкін, ол мұқият жоспарлауды және бірқатар факторларды ескеруді қажет етеді. Компаниялар әлеуетті пайданы іске асырумен байланысты шығындар мен қиындықтарды өлшеуі керек.