Шәкәрім университетінің баспасөз қызметі13 сәуір 2024экология, акция, таза қазақстан

SHAKARIM UNIVERSITY "ТАЗА ҚАЗАҚСТАН" ЭКОЛОГИЯЛЫҚ АКЦИЯСЫН БАСТАДЫ

Шәкәрім университетінде "Таза Қазақстан" республикалық экологиялық акциясы басталды. Науқанды Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбек қолдады. Акция республикадағы экология және орнықты даму мәселелеріне назар аударуға бағытталған.
Университет студенттері мен оқытушылары облыс аумағында ағаш отырғызудан бастап жергілікті аумақтарды жинауға дейінгі экологиялық бастамаларды іске асыруға белсенді қатысты. Мұндай әрекеттер қоршаған ортаны жақсартуға ықпал етіп қана қоймай, жастарды табиғатқа ұқыпты қарауға тәрбиелейді.
Shakarim University тұрақтылық пен экология принциптеріне берілгендігімен белгілі. Green Metrics мәліметтері бойынша, университет ең "жасыл" оқу орындарының бірі болып табылады, бұл оның қоршаған ортаға әсерін азайтуға және студенттер арасында экологиялық хабардарлықты арттыруға деген ұмтылысын көрсетеді.
"Таза Қазақстан" экологиялық акциясы қоғамның барлық секторларының таза және салауатты болашақ үшін күрестегі күш-жігерін біріктіруге арналған. Осындай бастамалар ұжымдық іс-әрекеттің және болашақ ұрпақ алдындағы жауапкершіліктің маңыздылығын айқындайды.
Shakarim University студенттер мен оқытушыларды еліміз бен әлемдегі экологиялық жағдайды жақсартуға белсенді қатысуға шабыттандыра отырып, экологиялық жобаларды қолдауды және дамытуды жалғастырады. Бұл экологиялық мәдениетті нығайтып қана қоймай, жастардың табиғатты қорғаудың маңыздылығы туралы дұрыс түсінігін қалыптастыруға мүмкіндік береді.
=========================
Экологическая акция "Таза Қазақстан" в Shakarim University
В Shakarim University стартовала республиканская экологическая акция "Таза Қазақстан", которую поддержал министр науки и высшего образования Казахстана Саясат Нурбек. Акция направлена на привлечение внимания к вопросам экологии и устойчивого развития в республике.
Студенты и преподаватели университета активно включились в реализацию экологических инициатив, начиная с посадки деревьев на территории области и заканчивая уборкой местных территорий. Такие действия не только способствуют улучшению окружающей среды, но и воспитывают в молодежи бережное отношение к природе.
Shakarim University уже давно известен своей преданностью принципам устойчивости и экологии. По данным Green Metrics, университет входит в число самых "зеленых" учебных заведений, что подчеркивает его стремление к снижению влияния на окружающую среду и повышению экологической осведомленности среди студентов.
Экологическая акция "Таза Қазақстан" призвана объединить усилия всех секторов общества в борьбе за чистое и здоровое будущее. Инициативы вроде этой подчеркивают важность коллективных действий и ответственности перед будущими поколениями.
Shakarim University продолжит поддерживать и развивать экологические проекты, вдохновляя студентов и преподавателей на активное участие в улучшении экологической ситуации в стране и мире. Это позволяет не только укреплять экологическую культуру, но и формировать у молодежи правильное понимание важности охраны природы.