Шәкәрім университетінің баспасөз қызметі11 сәуір 2022семинар, гэф

СТУДЕНТТІК ҒЫЛЫМИ ҮЙІРМЕЛЕРІНІҢ TEDx СЕМИНАРЫ

Білім алушы студенттің мамандық бойынша теориялық білімін және практикалық біліктілігін сапалы қалыптастыру үшін, ғылыми-ізденушілік тұрғысында зерттеушілік жұмысты дәріптеу үшін студенттік ғылыми үйірменің маңызы зор.
Осы орайда, бүгін Шәкәрім университетінде Ғылым апталығы аясында Гуманитарлық-экономика факультетінің студенттік ғылыми үйірмелерінің студенттері арасында семинар өткізілді.
МАҚСАТЫ:
  • - студенттердің ғылыми жұмыстарындағы ізденістік бағытқа бетбұрыс жасау;
  • - теориялық білімдерді практикалық негіздермен ұштастыру;
  • - университеттің коммерциализация бағытындағы пәрмен қызметін арттыру.
Гуманитарлық-экономика факультетінде төрт кафедраның негізінде 7 ғылыми үйірме жұмыс жасайды. Олар:
  • 1. Тарих және құқық кафедрасындағы «Археолог және полиграф», «Заңгер», «Софийцы»;
  • 2. Қаржы кафадрасында «Клуб Адама Смита»;
  • 3. Психология кафедрасында «Зерде»;
  • 4. Өнер және музыка кафедрасында «Музыкант-ізденуші», «Шабыт палитрасы».
Аталған СҒҮ-сі және оның мүшелері, яғни студенттер, осы сәтке дейін өздерінің мамандықтары негізінде түрлі ғылыми семинарлар, конференциялар, форумдар, симпозиумдар т.б. қатысып келеді.
Семинар екі кезеңнен тұрды. Бірінші кезеңде «ҚОҢЫР ПЛАЩ» тақырыбында 7 ғылыми үйірме мүшелерінің ТЕDx форматындағы дәріс-семинары болды.
Жиын соңында университеттің коммерциализация бағытындағы пәрмен қызметін арттыру үшін бірқатар ұсыныстар айтылды.