Шәкәрім университетінің баспасөз қызметі20 сәуір 2022студенты

"САЯБАҚТАР ШЕРУІ" АКЦИЯСЫ

Жыл сайын "Семей орманы" МОТР РММ-де жергілікті халықты, мектеп оқушыларын, колледждер мен ЖОО студенттерін тарта отырып, "Саябақтар шеруі" табиғатты қорғау экологиялық акциясы өткізіледі. Акцияның мақсаты ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда жабайы табиғатты сақтау және қалпына келтіру. Акцияға Шәкәрім университеті ветеринария және агроменеджмент факультетінің, ауыл шаруашылығы және биоресурстар кафедрасының "Орман ресурстары және орман шаруашылығы" білім беру бағдарламасының білім алушылары, ЛД-021, ЛД-022, ЛД-901, ЛД-801 топтарының 45 студенті, ПБ менеджері Джаманова Гульнара Илюсюзовна, факультет деканының орынбасары Сүлейменов Шыңғыс Қайратұлы белсенді қатысты, "Агротехнопарк" университетінің ғылыми орталығының жетекшісі Сейлғазина Сауле Мункановна.

Акция біздің университетіміздің түлегі, қазіргі "Семей орманы" МОТР РММ Жаңасемей филиалы директорының м.а. Ағламбеков Сымбат Асылбекұлының сәлемімен басталды - "біз акцияда адамдардың назарында болудың және оларды табиғатты қорғау ісінде ынтымақтастыққа тартудың бірегей мүмкіндігін көріп отырмыз. Жылдан жылға "Саябақтар шеруі" акциясына қатысушылар саны артып келеді. Қатысушылар санын ұлғайту акциялар, әрине, дәлелі "парктер Шеруі" болып аталады.

Акцияға қатысушылар үлкен аумаққа кәдімгі қарағай отырғызуды үлкен ықыласпен жүргізді. "Саябақтар шеруі" әр адамға өз елінің табиғи байлығының бірегей бөлігін ашуға және өзінің нақты іс-әрекеттерімен олардың сақталуы мен дамуына жеке үлес қосуға мүмкіндік береді. Өйткені, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар - бұл Қазақстанның табиғи байлықтарының мақтанышы мен қазынасы және олар бүкіл қоғамның назары мен қолдауына сенуге құқылы.