11 қазан 2023

Агротехнопарк ғылыми орталығында ғылым апталығы аясында бірқатар іс-шаралар өтті.

Ғылым апталығы аясында Агротехнопарк ғылыми орталығында қаланың мектеп оқушылары, ауыл шаруашылығы саласының өкілдері, мамандандырылған ұйымдардың қатысуымен бірқатар іс-шаралар өтті.

Шоқан Уәлиханов атындағы дарынды балаларға арналған «Жас-Ұлан» мамандандырылған ерлер мектеп-лицей-интернаты оқушыларының қатысуымен «Мектеп-зерттеу-университет» атты ашық ғылыми алаң өтті.

Студенттер сөз сөйлеп, зертханалық тышқандардағы радиоактивті сәулеленудің бағыты және бүйректің микроқұрылымын зерттеу бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұсынды. «Косметологиядағы ұлулардың маңызы», «Галотерапия және тұзды қолдану» және т.б тақырыптар бойынша материалдар ұсынылды.

«Абай ауданындағы омарта шаруашылығы – сүйікті іс және кәсіп» тақырыбында «Абай ауданының омарташылар қоғамы» қоғамдық бірлестігінің мүшелері Ишмухаметов Илшат Нуруллаұлы мен Тағанашов Александр Владимировичтің қатысуымен дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстелге «Ветеринария және ауыл шаруашылығы менеджменті» факультетінің студенттері, магистранттары және «Агротехнопарк» ғылыми орталығының қызметкерлері қатысты. ВС-903 4 курс студенттері Нұрланова Мөлдір мен Қалжанова Томирис «Балдың ветеринариялық-санитариялық сараптамасы» және «Доктор Сыра» стартап жобасы бойынша баяндама жасап, презентация жасады.

Жетекші маман Камзин А.К. «Семей-Вет» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен ветеринариялық құжат айналымын есепке алу жүйесіндегі жаңартылған цифрлық бағдарламамен таныстыру және таныстыру шарасын өткізді.

Күндізгі уақытта «Есқұлап» ветеринарлық емханасында «Агротехнопарк» ғылыми орталығының мал дәрігерлері үй жануарларының денсаулық жағдайын тексереді.